XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy    

 


Grupa nauczycieli z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła w Bukowej utworzyła, jak co roku, sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szefową tradycyjnie została Renata Krawczyńska. Do sztabu w Bukowej dołączyły się szkoły  w Mieczynie i Czostkowie.

"Wielkie granie" rozpoczęliśmy już na początku grudnia  sprzedażą ciast, które przygotowali rodzice uczniów.  Od przedszkolaka do szóstoklasisty wszyscy włączyli się do tej szczytnej akcji.
W  niedzielę 13 stycznia dwudziestu wolontariuszy już od rana rozpoczęło zbiórkę pieniędzy. O godz. 16.00 rozpoczął się 12 już koncert . Na pięknie udekorowanej przez Katarzynę i Arkadiusza Hajduków, właścicieli firmy "Pasja", sali gimnastycznej rozpoczęła się szalona zabawa dla dzieci i starszych. Nie zawiodła również publiczność, nasza sala pękała w szwach.
Koncert prowadziła szefowa sztabu Renata Krawczyńska. Jako pierwsi na scenę wkroczyli uczniowie klasy IIb. Pod kierunkiem pani Iwony Terpic odtańczyli pięknego poloneza. Następnie prawdziwy show dały maluchy  w tańcu węgierskim Johanesa Brahmsa i starszaki  z przedszkola w "Mexikamisker walzer". Fantastycznym przerywnikiem były licytacje, które poprowadzili sołtys wsi Bukowa Agata Mietelska i niezawodny Paweł Ludynia. Z olbrzymim zapałem zachęcali do kupna różnych gadżetów.  Największym wzięciem cieszyły się: piłka z autografami drużyny gimazjum z Bukowej, zwycięzcy Ligi Mistrzów Echa Dnia 2013, zegar kominkowy, piłki z podpisami radnych, kolacja dla dwojga w Villi Aromat we Włoszczowie, masaże, zabiegi kosmetyczne i fryzura i czerwony tort orkiestrowy. Emocje podczas licytacji były ogromne.
Mini koncert dał także zespół śpiewaczy "Optymiści" działający przy Klubie Seniora w Bukowej. Przy akompaniamencie Wójta Ireneusza Gliścińskiego chórzyści zaśpiewali kilka kolęd i piosenek ludowych. Kolejne były występy dzieci szkolnych i przedszkolnych. Najpierw klasa "O" pod opieką Elżbiety Giemzy zatańczyła taniec z musicalu "Grease", a pierwszaki  Wiesławy Kondraciuk "ugotowały" zupę jarzynową. Grecki taniec "Zorba" odtańczyli drugoklasiści pod kierunkiem Alicji Sójki. Do utworu zespołu PSY "Gangnam style" zatańczyli trzecioklasiści Joanny Bebel.  Prezentowały się również dziewczyny z zespołu tanecznego działającego przy stowarzyszeniu "Razem".  Było hip-hopowo i dyskotekowo. Po raz pierwszy w nowych strojach ludowych zakupionych z funduszu sołeckiego, zaprezentowały się dziewczynki z koła tanecznego Renaty Krawczyńskiej. Odtańczyły skocznego krakowiaka. Nie zabrakło także solistek. Kwartet z klasy trzeciej szkoły podstawowej zaśpiewał "Nową baśń", a gimnazjalistki - utwór "Hallelujah" Leonarda Cohena.  Gościnnie zaprezentowały się także dzieci ze szkoły w Cieślach. Pięknie prezentowały się w strojach krakowskich, jak przystało na ludowy zespół "Jarzębinki". "Hopsasanki" - zespół taneczny z klas I-IV pod opieką Renaty Krawczyńskiej zatańczył taniec dyskotekowy. Niezawodne "Cieślaneczki" z akompaniatorem Krzysztofem Pietralą zaśpiewały kilka piosenek ludowych z naszego regionu. Przez chwilę mogliśmy pobyć z folklorem i sztuką ludową. Na koniec było na rockowo. Ciężkie brzmienia zaprezentował zespół rockowy "Scalpel", w którym perkusistą jest nasz absolwent Kuba Skuza.

Podczas całego koncertu wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, gdzie uwijały się prowadzące ją Małgorzata Bała, EwaTerpic i Jolanta Kwapisz. Fanty rozeszły się jak świeże bułeczki.
Dla spragnionych przygotowano orkiestrową kawiarenkę, gdzie sprzedawano ciasta upieczone przez nauczycieli. Coś na słono i ciepło (hamburgery, hot-dogi, zapiekanki, gyros, kawa, herbata) oferował bufet Elżbiety Struskiej, Joanny Bebel i Elżbiety Giemzy. Nad nagłośnieniem imprezy czuwali fantastyczni dźwiękowcy Paweł Stefańczyk i Adrian Pełka z IIIb.

Podobnie jak w latach poprzednich tak i tym razem pobiliśmy rekord i zebraliśmy 18 935,20 zł.
Bukowa - 10 370,62 zł
Mieczyn  - 5 347,86 zł
Czostków - 3 216,72 zł
Każdy znalazł coś dla siebie. Było coś dla dzieci, starszych i trochę starszych.

Podziękowania należą się naszym wolontariuszom, organizatorom i sponsorom.

 

 

Zebrana kwota to 18 935,20, w tym Czostków -3 216,72, Mieczyn -5 347,86 i Bukowa - 10 370,62

Lista sponsorów na WOŚP

 1. Wójtowie Gminy Krasocin
 2. Katarzyna i Arkadiusz Hajdukowie - "Pasja"/Skorków
 3. Andrzej  Wódkowski "Carrefour"/Bukowa
 4. Radni Gminy Krasocin: Władysław Skrzyński, Jacek Włodarczyk, Zenon Hajduk, Alicja Dyrda, Jarosław Sobczyk i Cecylia Pawelec.
 5. Mariusz Wertka - Koło Łowieckie "Żuraw"/Lasocin
 6. Restauracja "Villa Aromat"/Włoszczowa
 7. Karol Skrzypczyk - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "KAROL"/Bukowa
 8. Grażyna Tłustochowicz - Usługi krawieckie/Bukowa
 9. Zofia Puchała - sklep wielobranżowy PHU "POLKAR"/Bukowa
 10. Nina Wolska - Salon kosmetyczny "Estetyka"/Bukowa
 11. Małgorzata Bujak - Salon fryzjerski "Image"/Bukowa
 12. Wiesław Stępień  - Zakłady mięsne "POLSTAN"/Pijanów
 13. Maria Sadkowska - gabinet masażu "Studio Relaks" Bukowa
 14. Andrzej Kowalczyk - radny powiatowy
 15. Małgorzata Jakubowska - "Pelikan"
 16. Elżbieta Bień - kwiaciarnia/Małogoszcz
 17. Paweł Grabalski - Slep z warzywami i owocami/Bukowa
 18. Andrzej Stępień - Zakłady Mięsne "Aspolmax"/Pijanów
 19. Piekarnia Sosnowski/Włoszczowa
 20. Artur Śliwiński - hurtownia "Danda"/Kielce
 21. Hurtownia mrożonek "Pingwinek"/Kielce
 22. Iwona Bałazińska - "Farmex" s. c.
 23. Katarzyna Bąk hurtownia "Magda"/Włoszczowa
 24. Cezary Piech - Trans-Bus/Włoszczowa
 25. Marta Maroń -Pracownia Rękodzieła/Skorków
 26. Grzegorz Szymański - Ostoja Dworska/Leśnica
 27. Rajmund Piasta - Fotograf/Kielce
 28. Małgorzata Krasoń - rękodzieło/Występy
 29. Ewa Szczecińska - lekarz rodzinny/Bukowa
 30. Renata Karlińska - Sklep spożywczy/Bukowa
 31. Zbigniew Lichosik - dzielnicowy
 32. Wioletta Tatar - Bukowa
 33. Piotr Ciulęba - Bukowa
 34. Edyta Borkowska - Bukowa
 35. Wioletta Sielecka - Bukowa

 


   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 Powrót