I Gminny Turniej Gier i Zabaw w Bukowie pod hasłem
,,Żyjmy Zdrowo na Sportowo”

Ogromne emocje, rywalizacja i prawdziwa sportowa atmosfera panowała 07.06. 2017r. na boisku wielofunkcyjnym Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Piekielnica”, a nad wszystkim czuwały panie: Elżbieta Struska, Joanna Bebel i Iwona Żuralska. W turnieju odliczyły się wszystkie zaproszone zespoły, a mianowicie: UKS Bukowa, SP Krasocin, SP Czostków, SP Cieśle, SP Mieczyn, SP Oleszno i SP Bukowa. Otwarcia zawodów dokonała Dyrekcja: p. Agata Kapelusz- Derejska i p. Beata Mazur, które miały za zadanie ocenić najlepszy okrzyk przygotowany przez drużyny. Wszystkie okrzyki były wspaniałe, wobec czego  po długim namyśle nagrodzono dwa zespoły, a mianowicie: SP Mieczyn i SP Bukowa. Okrzyk Bukowy -,,Czy wy gramy, czy przegramy, ale nigdy się nie damy” , okrzyk Mieczyna-  ,,Chociaż macie ładne gacie, to                  z Mieczynem  nie wygracie”. Następnie drużyny złożyły przyrzeczenie sportowe i rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Nad poprawnością konkurencji i oceną poszczególnych konkurencji czuwali sędziowie, którymi byli opiekunowie zaproszonych drużyn. Przekazywały one wyniki sędziemu głównemu, którym była p. Iwona Żuralska. Podczas całej imprezy panowała gorąca atmosfera rywalizacji. Sportowe zmagania wywołały u dzieci bardzo silne emocje, a element współzawodnictwa mobilizował wszystkich uczestników do osiągnięcia jak najlepszych wyników. Wszystkie drużyny były dopingowane przez swoich kolegów, opiekunów a także przez przybyłych rodziców.

Dzieci były przygotowane profesjonalnie, o czym mogło świadczyć duże zaangażowanie samych uczestników zabawy. Uczniowie walcząc o punkty dla siebie i swoich placówek wykazali się dużą sprawnością fizyczną, poczuciem odpowiedzialności, umiejętnością współpracy w zespole, a przede wszystkim wspaniałą zabawą. Po gorących zmaganiach była chwila na poczęstunek i ugaszenie pragnienia.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna UKS ,,Piekielnica” z Bukowy, drugie miejsce przypadło także drużynie z Bukowy trzecie miejsce zdobyła  drużyna z Oleszna.  Punkty i miejsca uzyskane przez każdą drużynę miały  wymiar jedynie symboliczny, ponieważ wszystkie dzieci biorące udział w zabawie były zwycięzcami.

Turniej zakończył Wójt Gminy Krasocin p. Ireneusz Gliściński, Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II             w Bukowie, oraz Prezes Klubu Piekielnica – p. Elżbieta Struska wręczając wszystkim drużynom puchary i dyplomy, zawodnikom -medale, segregatory. Były również życzenia i słodkości dla wszystkich uczestników. Sponsorem wszystkich nagród był Pan Henryk Migacz za co mu serdecznie dzię-ku-je-my!

Dziękujemy Dyrektorom Szkół oraz opiekunom drużyn i nauczycielom przygotowującym dzieci  za pomoc i zaangażowanie            w sprawnym przeprowadzeniu zawodów i zabaw dla dzieci. Rodzicom i kibicom dziękujemy za przybycie i głośny doping, a wszystkim małym sportowcom z naszej gminy za wspaniałą rywalizację.

Turniej był również okazją do podziękowania i przyznania tytułu Honorowego Przyjaciela Szkoły dla p. Henryka Migacza.,            p. Ireneusza Gliścińskiego i p. Zbigniewa Żarnatala.

 

 

 

 

 

 

 

Dziecięca piłka ręczna

            W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie jako jedyna szkoła z Gminy Krasocin wzięła  udział w projekcie pod nazwą :                                     ,, Dziecięca Piłka Ręczna” organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego we współpracy z Kuratorium.

Dzięki projektowi szkoła pozyskała sprzęt na kwotę 1000 złotych w postaci : bramki, znaczników, piłek miękkich i osłonek dla uczniów.

 W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. ,, Bawię się w sport” ogłoszonym przez organizatorów. Po rozstrzygnięciu szkolnego etapu konkursu w którym brana była zgodność pracy z regulaminem, wartość plastyczna i samodzielność wykonania zadania w etapie wojewódzkim szkołę reprezentować będą: Kategoria I- praca plastyczna Kuby Grzegolca  z klasy IIIB, Mai Frączek z klasy IIc, Martyny Mietelskiej z klasy IIIa.

 Kategoria II- maskotka-,, Świętopiłka”  z III A- JuliiPedryc i Nikoli Dąbek

Kategoria III – zdjęcie- IIIA- praca zbiorowa

Wszystkie prace były bardzo ładne i pomysłowe. Uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.  Zapraszamy na szkolną wystawę plastyczną ,, Zabawa z piłką”.

 Ponadto uczniowie na zajęciach wychowania fizycznego i w każdym wolnym czasie rozwijają swoje umiejętności sportowe i pasję do gry zespołowej. Obecnie przygotowujemy się do powiatowych rozgrywek ,,Dziecięcej Piłki Ręcznej, które odbędą się 16.05.2017 roku we Włoszczowie.

 

 

 
 

 

 

BIEDRONKI NA PODIUM

Drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Bukowie jak co roku wzięli  udział w Rozgrywkach Piłki Nożnej Tymbarku Mistrzostwa  U-8, U-10 i U-12.

W czasie rozgrywek Półfinałowych we Włoszczowie drużyna chłopców U-12 Tygrysy zajęła II miejsce, natomiast drużyna U-8  „ Biedronki” z Bukowy wywalczyła udział w Wielkim Finale Wojewódzkim.

1 kwietnia 2016 roku w  Nowinach odbył się Wielki Finał Wojewódzki. Pierwszy mecz  nie napawał optymizmem, podobnie jak pogoda, a na dodatek trafiły na ubiegłoroczne finalistki. Po słowach otuchy trenerki p. Elżbiety Struskiej, zawodniczki z Bukowy w kolejnych  meczach  wykazały się ogromną wolą walki i tym sposobem stanęły na podium.

Jesteśmy zadowolone, a przede wszystkim  dumne z  zaszczytnego trzeciego miejscai wielu nagród jakie otrzymaliśmy.  Dla nas to pierwszy tak wielki sukces. Ogromny  puchar, medale, paczki ze słodyczami i artykułami papierniczymi z firmy Kubuś oraz komplet strojów sportowych sprawiły  zawodniczkom  wiele radości.

W drodze powrotnej uczennice pytały o wyjazd w przyszłym roku i uwierzyły, że to nie był prima aprilisowy żart. Turniej „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda. Tu mogą się spełnić sportowe marzenia. Uczennice udzieliły wywiadu do telewizji, pozowały do zdjęć jak prawdziwe gwiazdy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa w duchu fair play. Biedroneczki w składzie: Maja Frączek, Hania Mietelska, Daria Słabisz, Diana Żytniewska, Yasmine Stańczyk, Julia Klimala, Zosia Stefańczyk, Julia Kałuzińska, Colette Cudzik, Nadia Bebel, Klaudia Baran, Zuzia Zaborowiczwiedzą ,że zawsze należy walczyć do końca!!!

 

 

 

II miejsce w konkursie "Bezpieczne Stadiony - Przyjazny Kibic" 2016

 

 

 

 

   

 

I miejsce w konkursie "Bezpieczne Stadiony - Przyjazny Kibic" 2015

 

 

"Bezpieczne Stadiony - Przyjazny Kibic 2014"

 

W dniu 8 maja 2014r w ramach konkursu oceny szkolnych grup kibiców sportowych, w Publicznym Gimnazjum w Bukowie odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielami policji. Zgodnie z założeniami konkursu, spotkanie to miało na celu promowanie bezpiecznych zachowań w trakcie trwania zawodów sportowych. Przybyły gość w trakcie rozmowy z zebraną na sali gimnastycznej młodzieżą poruszył następujące zagadnienia: „Gdy jesteś kibicem”, „Kibic swojej drużyny”, „Pseudokibic”. Rozmawiali z młodzieżą i udzielali cennych wskazówek na tematy:

·        Roli kibica podczas widowisk sportowych,

·        Bezpieczeństwa na stadionach,

·        Bycia prawdziwym kibicem,

·        Znaczenia sportu w życiu człowieka.

Podczas spotkania omawiane były także tematy związane z zachowaniem bezpiecznej i kulturalnej formy dojścia na stadion i wyjścia po meczu, zarówno wygranym jak i tym przegranym. Poruszane były również aspekty prawne, nieodpowiedniego zachowania kibiców. Podczas debaty z młodzieżą udzielono wielu odpowiedzi na nurtujące młodzież pytania. Zwrócono również uwagę na rolę lidera oraz jego oddziaływania na grupę osób dopingujących.

 

I tak się zaczęło nasze kibicowanie w roku szkolnym 2013/2014.

W rozgrywkach Minimundialu reprezentowałyśmy drużynę Ekwadoru. Przygotowane przez nas układy choreograficzne zaprezentowałyśmy po raz pierwszy podczas otwarcia rozgrywek na stadionie w Nowinach, potem w Bukowie, gdzie dopingowałyśmy naszą drużynę również ułożonymi przez siebie przyśpiewkami. W czasie wszystkich występów towarzyszyła nam wspaniała zabawa. Główny nasz pokaz odbył się na zakończenie Minimundialu w Nowinach, gdzie rozbawiłyśmy cały stadion i do naszych występów dołączyły również inne grupy kibiców.

Nasza praca znów nie poszła na marne – zajęłyśmy ponownie pierwsze miejsce, broniąc tym samym tytuł z ubiegłego roku

 

   

Zawody piłki ręcznej

 

 

 

 

 

 

 

 

Mały niedosyt i wielka radość!

                     Na stadionie w Nowinach 4 kwietnia odbywał się finał wojewódzki XIV Turnieju ,,Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rywalizowało ok. 40 drużyn U - 10.

Nasze zawodniczki ,,Lwice‘’ z Bukowy jako jedyne z powiatu włoszczowskiego, które awansowały do finału wojewódzkiego zaczęły rywalizację w grupie F, gdzie trafiły na zespoły bardzo wymagające, gdyż były to klubowicze i zwyciężczynie ubiegłorocznej edycji. Dziewczyny w pierwszym meczu stoczyły ciężki pojedynek z UKS Kunów przegrywając 1 bramką. Następny mecz zagrały z UKS Styl Sport wygrywając i to dodało im pewności siebie. W kolejnym  meczu uzyskały wynik remisowy1:1 z Bidzinem. Po trudnej, bojowej        i walecznej grze udało się wyjść z grupy i cieszyć się z awansu do dalszej rozgrywki finałowej. Dziewczynki mecz finałowy zagrały naprawdę świetnie. Dały z siebie wszystko nawet wygrywając przez chwilę z Czarodziejkami z Klimontowa. Jednak sędzia nie uznał  gola ze względu na wysoko podniesioną nogę przez zawodniczkę,  mimo iż jej tam w ogóle nie było.

Chwilę smutku i rozczarowania przerwała trenerka gratulując drużynie. Nie szczędziła pochwał dla swoich zawodniczek, które wykazały się prawdziwym duchem sportowej rywalizacji.  

Turniej ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda wypełniona emocjami bez liku dla najmłodszych podczas której spełniają się  najskrytsze marzenia dzieci.

Ponadto jesteśmy bardzo dumne i zadowolone z tak wysokiego miejsca i wielu nagród jakie otrzymałyśmy, a mianowicie: dla każdej medal, soki Tymbark, Mlekołaki, kakao i Kubusie.

Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play. Oto waleczne ,,Lwice” w składzie: Kochańska Marcjanna, Wijas Kamila, Bukowska Patrycja, Simlat Oliwia, Szczepanik Natalia, Gromska Karina, Mróz Lena, Rokita Oliwia, Wójcik Wiktoria, Rocznik Wiktoria, Hernicka Maja i Odziomek Anna. Opiekunem i trenerem zespołu ,,Lwice” na turnieju w Nowinach była Elżbieta Struska.

 

 

Liga Mistrzów 2013

11 czerwca na stadionie w gościnnych Nowinach rozegrany został finał tegorocznej edycji piłkarskiego turnieju dla gimnazjalistów Liga Mistrzów "Echa Dnia” organizowanego przez naszą redakcję i Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Mistrzem została Borussia Dortmund, czyli Gimnazjum         z Bukowej. Rozstrzygnięty został także konkurs na najlepszy doping, w nim także zwyciężyła ekipa z Bukowej.

 

 

Turniej Piłki Siatkowej 2013

W dniu 15 lutego w Olesznie odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej. Do rozgrywek przystąpiły trzy zespoły dziewcząt i chłopców z klas gimnazjalnych. Obie grupy grały systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów. Mecze sędziował Jacek Włodarczyk. Zwycięską drużyną wśród chłopców była drużyna z gimnazjum w Bukowie, która pokonała drużynę z Oleszna 2:0 oraz drużynę z Krasocina również 2:0. Drużyna dziewcząt zajęła drugie miejsce. Chłopcy awansowali do Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej, który odbył się 27 lutego. Walka w poszczególnych meczach była niezwykle zacięta, a przez to wyzwalała dużo emocji zarówno wśród zawodników jak i kibiców. Zwycięską drużyną została drużyna z Dobromierza, na drugiej pozycji drużyna z Secemina, potem z Radkowa. Drużyna z Bukowy uplasowała się na czwartym miejscu. W następnej kolejności była drużyna z Gimnazjum nr 2 z Włoszczowy, potem         z Konieczna i na siódmym miejscu drużyna z Gimnazjum nr 1 z Włoszczowy. Mecze sędziowali Zbigniew Hamera, Tomasz Huszno i Jarosław Matuszczyk. Gratulacje wszystkim drużynom, pamiątkowe dyplomy i medale wręczali Jacek Hyski i Zbigniew Hamera.

 

 

Minieuro 2012

         W zakończeniu rozgrywek udział wzięli gimnazjaliści z Bukowej, którzy mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z byłym bramkarzem między innymi reprezentacji Polski i Realu Madryt - Jerzym Dudkiem.
Przed zakończeniem rozgrywek, odbył się finał Minieuro, w którym Irlandia (Gimnazjum Łagów) pokonała Francję (Gimnazjum Małogoszcz) 3:1. W zakończeniu turnieju z naszego powiatu udział wzięła jedynie Anglia, czyli Gimnazjum z Bukowej, która w tegorocznej edycji turnieju dotarła do ćwierćfinału.
Grupa kibiców z Bukowej w tym roku podobnie jak przed rokiem uplasowała się w czołówce akcji "Bezpieczny Stadion - Przyjazny Kibic”. Przed rokiem zajęli oni pierwsze miejsca, a w tym roku uplasowali się na trzeciej pozycji. Opiekunem tej grupy jest Iwona Żuralska.

 

Zakończenie Miniero. Nasi gimnazjaliści i Jerzy Dudek.

 

Podczas poniedziałkowego (14 maja 2012) otwarcia fazy finałowej Minieuro 2012, na Arenie Kielc zaprezentowali się wspaniale kibice konkursu „Bezpieczne stadiony -  Przyjazny Kibic”. W bieżącym roku fanki piłki nożnej reprezentują barwy Anglii. Wspaniała zabawa, dobry humor towarzyszyły kibicom cały czas. Przygotowana na prezentacje część artystyczna i stroje  zostały godnie zaprezentowane podczas otwarcia      Minieuro 2012. Królowa (Angelika Szymczyk) w czasie defilady drużyn, starała się pozyskać przychylność jurorów i jak najlepiej przedstawić swoją drużynę.

 

 

Pokaz samoobrony

I miejsce "Bezpieczne stadiony - przyjazny kibic"

Pierwsza pomoc

Gminny Turniej Piłki Ręcznej

 

Pierwsza pomoc i bezpieczne wakacje

 

Minimundial 2010

opiekun - Iwona Żuralska

 

 

 

Pokonał nas tylko Małogoszcz!

Uczennice z Publicznego Gimnazjum w Bukowie stanęły na wysokości zadania. Zajęły w konkursie „Bezpieczne Stadiony –Przyjazny Kibic” II miejsce. Całość akcji przebiegała od samego początku bardzo sprawnie. Wspaniała grupa, umiejąca bawić się i promować bezpieczne zachowania w trakcie trwania zawodów sportowych, mówi opiekun I.Żuralska Zorganizowane spotkanie z przedstawicielami Policji podkom. M.Płonkiewicz, sierż. szt.

M. Suchackim oraz Trenerem Klubu „Bucovia”, „ Bolmin” p. M. Haczkiewicz pozwoliło na głębsze zrozumienie przez uczniów roli, jaką odgrywa kibic, podczas meczów piłki nożnej.

 Udział w tak prestiżowym turnieju, działa na uczennice bardzo mobilizująco. W kolejnej edycji dziewczyny zapowiadają solidniejsze przygotowanie się i być może „kto wie” pierwsze miejsce.

Dziękujemy za współpracę wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu.

 

   
   

Bezpieczny stadion, przyjazny kibic

 

Sukcesy sportowe

II miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej klas I-III

 

W naszej drużynie wystąpili: Kuba Bąk, Hubert Krawczyński, Kamil Mazur, Radek Bała, Maks Toporek, Wiktor Kondraciuk, Filip Zimny, Mateusz Szymczyk, Damian Odziomek, dawid Mikołajczyk, Piotr Saladra, Kuba Bebel. Opiekunem drużyny jest Pani Justyna Tatar.

   

I miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Halowej w kategorii dziewcząt

 

Drużyna występowała w składzie: Iza Ciesek, Justyna Banasik, Justyna Jamorska, Sylwia Jambor, Iza Dudek, Żaneta Hajduk, Ania Satro, Iza Polak.

Opiekunem drużyny jest Pani Iwona Żuralska

 

Dwukrotne zwycięstwo w Gminnych Turniejach Piłki Nożnej w kategorii chłopców

o Puchar Prezesa Bucovii Bukowa i Prezesa GLKS Krasocin.

Drużyna występowała w składzie: Dawid Wieczorek, Damian Stefańczyk, Piotrek Sójka, Kamil Wilk, Damian Szustak, Radek Tatar, Michał Bąk, Patryk Rosiński, Tomek Porębski, Radek Paluszek, Arek Bebel, radek Kwapisz, Przemek Michalski, Wiktor Gierczak, Mikołaj Dyrda, Wojtek Stawski, Mikołaj Kwapisz.

Opiekunem drużyny jest Pan Remigiusz Nowak

 
Nasza Malwina w reprezentacji województwa świętokrzyskiego w piłce nożnej dziewcząt.
 

                                                                                       

Powrót